Podróże małe i te duże

PODRÓŻE MAŁE I TE DUŻE

                Co to jest mapa? Jak wygląda świat? Ile jest kontynentów i jak się nazywają? O tym wszystkim rozmawiała z nami Małgorzata Wojciechowska, nasza podróżniczka podczas spotkania w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, 5 czerwca 2018. Nasza, ponieważ jest mieszkanką Skoków. Jeździ po świecie i sprawdza jak żyją ludzie pod inną długością i szerokością geograficzną, jak jest w innych miejscach naszego globu. Rysowała z nami mapy na tekturowych talerzykach i pomagała projektować podróże. W końcu opowiedziała o swoim pobycie w Wietnamie, Laosie i Kambodży. Pokazała zdjęcia z tamtych miejsc i opowiedziała o ludziach. Nie obyło się oczywiście bez czytania. Z Gosią sięgnęliśmy do literatury popularnonaukowej, do atlasów geograficznych, przewodników i poradników podróżniczych. Wysłuchaliśmy też fragmentu książki Martyny Wojciechowskiej Dzieciaki świata, opowiadającego o dziewczynce Lien.

To spotkanie na pewno poszerzyło nasze horyzonty, pobudziło w nas ciekawość świata. Zbliżyło do siebie wzajemnie. Pojawiło się w nas pragnienie odkrywania nowych miejsc.

Ola Gajewska

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku