Popołudnie z biblioteką

Biblioteka Publiczna w Skokach, w swojej bogatej ofercie kulturalno-oświatowej nie zapomina o najmłodszych członkach naszej społeczności. To dla nich popołudniami organizowane są w murach książnicy różnorodne zajęcia edukacyjne. Obok nauki języka angielskiego i zajęć plastycznych mali skoczanie mogą uczestniczyć w spotkaniach czytelniczych. Podróż przez świat bajek i baśni ułatwia im m.in. „Klub Molika Książkowego", do którego należą Amelka, Ania, Artur, Kamil, Staś oraz Szymon, cztero i pięciolatki ze Skoków. Klub ten działa od maja 2009 r. Młodzi klubowicze spotykają się dwa razy w miesiącu, w środowe popołudnia. W trakcie tych spotkań dzieci wykonują różnego rodzaju zadania edukacyjne tworzone na bazie czytanego im tekstu. W tym roku mali czytelnicy poznali m.in. tajniki bezpieczeństwa na drogach oraz dowiedzieli się jaka moda obowiązuje nie tylko wśród ludzi.

Podobny charakter mają także zajęcia czytelnicze dla trzy i czterolatków nazywane „Popołudniem z Maluchem". Tak jak ich starsi koledzy bawią się oni i uczą, a wszystko odbywa się na bazie książek, wierszy i utworów dla dzieci. Inauguracja „Popołudnia z Maluchem" miała miejsce w maju br. Choć początkowo mali miłośnicy książek mieli ogromny zapał do pracy, z czasem ostygł on jednak i dziś zostało ich tylko dwoje, Zuzia i Bartek. Nie poddajemy się jednak i mamy nadzieję, że grono to w najbliższym czasie powiększy się, do czego serdecznie namawiamy. O tym samym marzą również Dominika i Ola, dwie najmłodsze pasjonatki czytania bajek, które chętnie spotykają się w poniedziałkowe popołudnia tworząc Klub Małych Pasjonatów Bajek pieszczotliwie nazywanych „Elfikami". Dziewczyny mają nadzieję, że swoją pasją i miłością do książek zarażą i inne dzieci.

Biblioteka pamięta także o nieco starszych czytelnikach. Dzieci w wieku 7-12 lat wodze swojej fantazji „puszczają" w trakcie zajęć Kółka Czytelniczego. W każdy poniedziałek, poznają oni tajniki życia skrywanego na kartach ich ulubionych lektur.

Wszystkie w/w spotkania mają tylko jeden cel: propagowanie wśród dzieci i ich rodzin idei głośnego czytania oraz sięgania po książkę. Taki sam cel przyświeca również cyklom czwartkowych spotkań zatytułowanych „Baśnie na dużym ekranie". Spotkania te mają przybliżyć dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zarówno baśnie z różnych stron świata jak i sylwetki ich twórców. Ten drugi element wywołuje zawsze wśród uczestników duże emocje, gdyż mogą oni dotknąć „prawdziwego" Jakub'a Grimm'a czy Jack'a London'a . W postacie te wciela się niezawodny i oddany przyjaciel biblioteki, Antoni Wiśniewski. Ten sam, który od 2008 r. spotyka się z młodymi skoczanani jako H.Ch. Andersen. Wakacje dobiegły końca. Rozpoczął się nowy rok szkolny. My również wznowimy prowadzone w naszej placówce zajęcia, na które serdecznie zapraszamy.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku