Prawdziwa historia Świętego Mikołaja

PRAWDZIWA HISTORIA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

WARSZTATY TEATRALNE DLA DZIECI

Przyszedł grudzień a z nim nasze myśli pobiegły w stronę Świąt Bożego Narodzenia oraz ku pewnemu świętemu. Czekają na niego ludzie całego świata, bo niesie radość, pomoc i nadzieję, przynosi prezenty. Jaki był naprawdę Święty Mikołaj? Mogliśmy się dowiedzieć już w sobotę, 1 grudnia 2018 roku. Tego dnia przyjechała do nas Magdalena Pawelec ze spisaną „Prawdziwą historią Świętego Mikołaja”. Przeczytała nam ją pięknie, po czym zabraliśmy się do tworzenia postaci z tejże historii. Pani Magda zademonstrowała kilka ćwiczeń poprawiających kondycję aktora – lalkarza. Pokazała nam jak poruszać laleczkami, jak tchnąć w nie życie. Na koniec spróbowaliśmy zrobić przedstawienie teatralne o Świętym Mikołaju naszymi laleczkami.

Myślę, że taka zabawa w teatr jest bardzo lubiana przez dzieci i dorosłych. Dzieci przychodzą razem ze swoimi rodzicami i wspólnie tworzą coś praktycznie z niczego, z włóczek, szmatek, patyczków i innych niepotrzebnych rzeczy. To niezwykle cenne chwile spędzone razem, rodzinnie wśród książek. Dziękujemy Magdalenie Pawelec za to spotkanie i czekamy na następne.

Ola Gajewska

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku