Przebojowy wieczór karnawałowy

W rytmie poloneza, tanecznego symbolu dostojności i dumy narodowej, Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego rozpoczął pierwszy w Skokach Koncert Karnawałowy. Stanęli przed nami żołnierze-artyści pełni niezwykłego talentu: harmonii głosów, żaru interpretacji, poruszając czułe struny w sercach słuchaczy i chroniąc wielkie dziedzictwo pieśni polskiej. Najpierw w mundurach wymarzonych przez pokolenia usłyszeliśmy wiązankę pieśni legionowych ,”Pierwszą kadrową” i „Marsz pierwszej brygady”. Dalej uwagę widzów zwróciła brawura zamaszystego mazura i pieśni żołnierskie z okresu II wojny światowej z m.in. napełniającym entuzjazmem serca słuchaczy „Sercem w plecaku”. Zespół zaprezentował podczas koncertu bogatą kolekcję muzyki polskiej i światowej. Popłynęły więc w skockiej hali najpiękniejsze przeboje ze znanych i lubianych musicali, nie tylko najpiękniej zaśpiewane, ale każdorazowo inscenizowane. Na kilkadziesiąt minut skocka estrada zamieniła się więc w teatr z aktorami-artystami, z bijącym rekordy powodzenia „Skrzypkiem na dachu”, „Upiorem w Operze”, hiszpańską „Granadą” i wiązanką tańców weselnych. Przepiękne stroje, idealnie wkomponowane w całość spektakli podkreśliły uroczysty charakter koncertu.  W dalszej części programu widzowie poczuli Broadway ‘skie show, wreszcie szlakiem Evity powędrowali do Argentyny wsłuchując się w „Don‘t cry for me Argentina” Artyści Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego zaprezentowali także operę rockową „Jesus Christ Superstar”. Na zakończenie muzycznego szlaku powróciliśmy do Europy słuchając „Time to say goodbye” i wiązanki paryskiej znad Sekwany.

Ostatnia niedziela stycznia z pierwszym w historii skockiej kultury Koncertem Karnawałowym napełniła nas pozytywnymi emocjami i niezapomnianymi wrażeniami. Organizatorem koncertu była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach. Publiczności dziękuję za liczny udział w koncercie i stworzenie niepowtarzalnej atmosfery podczas minionej uczty dla ducha.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku