"Mały Książę" w skockiej Bibliotece

Spotkanie z Małym Księciem jest zawsze najcudowniejszą lekcją o dorastaniu, dorastaniu do prawdziwej przyjaźni, do miłości, do odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Kolejny już raz mogliśmy przekonać się o tym, uczestnicząc wspólnie z młodzieżą gimnazjalną w przedstawieniu teatralnym pt.:„Mały Książę", w którym główne role odegrali poznańscy aktorzy: Grzegorz Ociepka i Andrzej MarciniakNiecodzienna scenografia w sali skockiej biblioteki oraz przełożenie trudnej symboliki literackiej na zrozumiały język teatru sprawiły, że wspólna wędrówka śladami Małego Księcia przybliżyła młodzieży dotychczas obcy jej świat głównego bohatera. Forma warsztatu, wspólnego w nim udziału wszystkich uczestników pozwoliła dodatkowo dotknąć istoty teatru.

Udział w warsztacie nie wymagał wcześniejszej lektury twórczości Antoine de Saint- Exuperye'go, stanowił wprost przeciwnie zachętę do jej zgłębienia. Dziękuję opiekunom i młodzieży z gimnazjum w Skokach za aktywny udział w wyjątkowej lekcji języka polskiego.

Organizatorem warsztatów była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach - 10 maja 2010 roku.

Elżbieta Skrzypczak

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku