"Pan Andersen opowiada..."

O tym kto wykluł się z "kaczego" jaja i jak został przyjęty przez współbraci? Dlaczego opuścił "rodzinny dom" i jakie trudności musiał pokonać wędrując po świecie? Kim stał się kiedy dorósł? Tajniki tej intrygującej historii przed młodymi czytelnikami odkrywa sam Hans Christian Andersen, duński baśniopisarz, który 2 kwietnia tego roku obchodził 206 rocznicę swoich urodzin. Mimo tak zacnego wieku i odległości jaka dzieli Danię i Polskę przybył On do Skoków, by już po raz czwarty w murach Biblioteki Publicznej spotkać się z młodymi skoczanami. Zacny gość przebywać będzie w naszym grodzie do połowy maja. W tym czasie przed dziećmi z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka odkryje sekret swojej długowieczności, opowie o swoim życiu i twórczości oraz przybliży im historię Brzydkiego Kaczątka, które ze względu na swoją odmienność i brzydotę zostało odrzucone przez swoich współbraci.

W rolę Hansa Christiana Andersena rokrocznie wciela się wieloletni przyjaciel skockiej książnicy – Antoni Wiśniewski. To dzięki jego zamiłowaniu do pracy z dziećmi oraz kreacji jaką stworzył udało się przybliżyć młodym czytelnikom człowieka, który wyczarował najpiękniejsze baśnie na świecie - Hansa Christiana Andersena. Panie Antoni, serdecznie dziękujemy! Szczególne podziękowania należą się również Monice Dziekan - Dobskiej, właścicielce Salonu Fryzjerskiego w Skokach, bez rekwizytów której postać Andersena nie byłaby tak realistyczna.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku