Recyklingowa Księżniczka na ziarnku grochu

KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU

W sobotnie przedpołudnie,  11 czerwca, w skockiej bibliotece zebrali się miłośnicy kunsztu teatralnego, by po raz drugi wziąć udział w warsztatach artystycznych. Tym razem tematem przewodnim spotkania stała się baśń autorstwa H.Ch. Andersena pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”, do której dzieci i ich rodzice wykonali z materiałów recyklingowych lalki stolikowe.                                                                                                           

Różnorodność materiałów i fantazyjność młodych twórców sprawiły, że mogli oni poczuć się jak w prawdziwym teatrze lalek, jak prawdziwi aktorzy –lalkarze, a sztuka jaką wystawili na zakończenie wprawiła w osłupienie niejednego widza. Nauczycielem i przewodnikiem po świecie teatru i animacji była Magdalena Pawelec, aktorka, absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Jej rady i doświadczenie sprawiły, że z pozoru trudna i mozolna praca nad stworzeniem baśniowych postaci stała się lekka i przyjemna oraz sprawiła uczestnikom wiele radości.

                                                                           Sylwia Popadowska

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku