Skoccy wolontariusze WOŚP u Prezydenta RP

SKOCCY  WOLONTARIUSZE  WOŚP  U  PREZYDENTA  RP

 

            120 000 wolontariuszy, 1800 sztabów brało udział w tegorocznym Finale Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, jednakże tylko ok. 200 zostało zaproszonych do pałacu prezydenckiego w Warszawie na spotkanie z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim.

            Wśród tych szczęśliwców byli przedstawiciele skockiego sztabu a zarazem harcerze 7 Skockiej Drużyny Harcerskiej „HYCE” Karolina Nowak i Krzysztof Neldner pod opieką Andrzeja Surdyka.

            Po przyjeździe do stołecznego miasta, wykorzystując wolny czas i piękną pogodę zwiedziliśmy stolicę. Byliśmy przed Grobem Nieznanego Żołnierza, pod Kolumną Zygmunta, na Placu Zamkowym i starówce. Idąc Traktem Królewskim podziwialiśmy też pomniki naszych sławnych rodaków m. in. Adama Mickiewicza czy Mikołaja Kopernika.

            Lecz nie na zwiedzanie tu przyjechaliśmy. Ok. godziny 13:00 w okolicach Pałacu Prezydenckiego zaczęli gromadzić się przybyli z całej Polski wolontariusze WOŚP. Po otrzymaniu odpowiednich identyfikatorów i przejściu procedur bezpieczeństwa zasiedliśmy w sali audiencyjnej. Powitał nas tutaj Szef Kancelarii Prezydenta RP pan Jacek Michałowski, który wkrótce zapowiedział wejście prezydenta wraz z małżonką. Po czym głos zabrał Jerzy Owsiak, który podsumował tegoroczną akcję, podziękował sztabom i wolontariuszom słowa swe ilustrując filmami z Finału WOŚP i festiwalu Woodstock. Na koniec wręczył prezydentowi i jego małżonce pamiątkowe koszulki. Wspólnie też podpisali serduszko, które będzie licytowane w przyszłym roku.

            Następnie na scenę wszedł Bronisław Komorowski, który w ciepłych słowach podziękował wolontariuszom, sztabom i fundacji Jerzego Owsiaka za kolejny finał WOŚP http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,3199,wosp-jest-czastka-polskiej-wolnosci.html

            Prezydent wspomniał też o samochodzie Cadillac 355D, sprowadzonym do Polski w 1935 roku dla Marszałka Józefa Piłsudskiego wystawionym ta tegoroczną licytację. Zapowiedział też, że za rok, jak tylko BOR pozwoli sam zasiądzie za kierownicą tego pojazdu, by przewieść zwycięzcę licytacji i to wszystko w czerwonych spodniach.

Na tym skończyło się oficjalne spotkanie i zaczęło się „polowanie” na autografy i wspólne fotografie. Co nieco udało się zdobyć.

             Po uroczystościach udaliśmy się do sal obok, by skorzystać z przygotowanego dla nas poczęstunku. Potem spacer na Centralny i powrót do domu. Myślę, że dzień 25 III 2015 na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zdjęcia: Andrzej Surdyk i Karolina Nowak

Andrzej Surdyk

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku