Kobieta siedząca przy stoliku czyta wiersz o miłości

Serce nie sługa..

O tym, że serce nie sługa mieli okazję przekonać się uczestnicy piątkowego spotkania czytelniczego zorganizowanego przez skocką książnicę.

 Miłość nie jedno ma imię

W wieczór Św. Walentego, 14 lutego, poznali oni historię miłości Stefci i Waldemara, guwernantki i ordynata, bohaterów utworu Heleny Mniszkówny pt. „Trędowata”.  Walentynkowe czytanie rozpoczął najmłodszy uczestnik wieczornicy, który wspólnie z mamą przeniósł słuchaczy do majątku Słodkowce, miejsca w którym rozgrywała się znaczna część powieści. Kolejne fragmenty przytaczali zebranym miłośnicy głośnego czytania, a ich występy przeplatane były fragmentami ekranizacji dzieła  w reżyserii Jerzego Hoffmana, z niezapomnianymi rolami Elżbiety Starosteckiej i Leszka Teleszyńskiego. Wieczór pełen wspomnień i wzruszeń dopełniły utwory muzyczne oraz wystawa grafiki autorstwa Stanisława Grzegorzewskiego pt. „Miłość niejedno ma imię”. 

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania powyższego czytania oraz stworzenia w skockiej bibliotece niezapomnianej atmosfery i klimatu serdecznie dziękujemy!

Sylwia Popadowska 

Galeria zdjęć

 

Dwóch mężczyzn siedząc przy stoliku czyta wiersze o miłości
Mężczyzna siedząc przy stoliku czyta wiersz o miłości. W tle na ścianie wyświetlana jest prezentacja multimedialna
Na krzesłach przy stolikach siedzi szesnaście osób, które słuchają wierszy o miłości
Przy stoliku siedzi kobieta oraz nastolatek, którzy czytają wiersz o miłości