Sezon przedświąteczny w Skokach rozpoczęty!

Mikołajki 2015

Mikołajki są inauguracją sezonu świątecznego. W Skokach cieszą się dużą popularnością. Tego dnia błyszczą iluminacje świetlne w mieście, a skocka hala zaprasza miłośników imprezy mikołajkowej. Z wielką radością Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy organizuje rodzinne, mikołajkowe popołudnie. Kolejne odbyło się 6 grudnia 2015.

AKROBACJE NA POCZĄTEK

Prawdziwie akrobatyczne widowisko w wykonaniu Grupy „Z głową w chmurach” z Poznania zachwyciło i zadowoliło dzieci, i dorosłych. Po raz pierwszy Mikołaj przybył „prosto z nieba”, a do hali zjechał po szarfie z otworu w suficie. Zaskoczenie dzieci trudno opisać. Było zjawiskowo.

GRUPA ARTYSTYCZNA SKOCZKI 

Bez SKOCZKÓW nie wyobrażamy sobie mikołajkowego dnia w Skokach. Zdolne, utalentowane dzieci, chętne do udziału w wydarzeniu starannie się do niego przygotowują. Lubią śpiewać i tańczyć dla cudownej publiczności, dla bliskich, dla wszystkich. Tegoroczny koncert zapadnie w pamięci na bardzo długo. To było urzekające widowisko. Była fabuła, nie było przypadkowości. Śpiew pięknie połączony z subtelnym tańcem, dopracowanym w każdym calu. Aż chciałoby się nie przestawać słuchać i patrzeć. Gratulujemy Wam najmłodsi artyści. Dziękujemy Paniom Katarzynie Kędziorze - Dukszcie i Małgorzacie Wiśniewskiej oraz Panu Jackowi Dukszcie.

SPEKTAKL TEATRALNY

Mikołajki są okazją do obejrzenia wybranego spektaklu o tematyce zimowej, bożonarodzeniowej. Od kilku lat spektakle mają swoich fanów. Dzieci mogły obejrzeć w tym roku „Bałwankową opowieść” w wykonaniu znanych aktorów: Iwony Fijałkowskiej, Ewy Rurarz i Grzegorza Ociepki. 

MIKOŁAJ NAJWAŻNIEJSZY JEST

Od lat ten sam. Antoni Wiśniewski z powodzeniem wciela się w postać Świętego. Pedagog, muzyk, Mikołaj. Bawi, śpiewa, pozuje do wspólnego zdjęcia z każdym chętnym. Kłaniamy się Mikołajowi w podzięce.

WSPARCIE FINANSOWE OD FUNDACJI PERN „PRZYJAŹŃ ”

Kwotą 8 tysięcy złotych wsparła zakup paczek świątecznych Fundacja PERN „Przyjaźń” z siedzibą w Warszawie. Darowiznę przekazała wnioskodawcy - Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Skokach. Fundacja dofinansowuje MIKOŁAJKI W SKOKACH już od kilku lat. Za niezbędną pomoc bardzo dziękujemy. 

IMPREZA MASOWA

W imprezie wzięło udział 1000 osób. O bezpieczeństwo dzieci i ich rodzin zadbali pracownicy ochrony oraz ratownicy medyczni. Od ratowników przekazana została czapeczka mikołajkowa dla najmłodszego uczestnika imprezy. Wręczona została przez organizatora maleńkiej dziewczynce. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali także funkcjonariusze Policji w Skokach. Dziękujemy. 

MŁODZIEŻ Z MOW W ANTONIEWIE 

Każdego roku w postać Mikołajów wcielają się młodzi z MOW w Antoniewie. Służą pomocą przy wydawaniu upominków. Paniom – wychowawczyniom i młodzieży - wolontariuszom bardzo dziękujemy. 
Za pomoc organizacyjną dziękujemy także wolontariuszowi Karolowi Kłos, Rodzicom Skoczków, Dyrektorowi i Pracownikom Gimnazjum w Skokach, Karolinie Stefaniak – zdjęcia, za światło i dźwięk - WIK AUDIO i bardzo mocno Paniom z Biblioteki.

Elżbieta Skrzypczak

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku