Skockie bajanie

SKOCKIE BAJANIE

„Ja dziękuję panu panie Janie Christianie za bardzo dziecinne bajanie…”. Słowa wiersza „List do Andersena” autorstwa Joanny Kulmowej dały sygnał do rozpoczęcia Skockiego Bajania. W piątkowe popołudnie, 4 grudnia, w sali Biblioteki Publicznej w Skokach spotkali się miłośnicy słowa mówionego, aby delektować się interpretacjami utworów Hansa Christian Andersena, duńskiego pisarza i poety, autora wspaniałych bajek i baśni dla dzieci.

Uczestnicy spotkania mieli okazję nie tylko posłuchać opowieści o przygodach „Dzielnego ołowianego żołnierzyka”, poznać historię „Pewnej wiadomości”, dowiedzieć się co zrobił „Głupi Jasio” by zostać królem, ale także odkryć tajemnicę kunsztu krawieckiego w „Nowych szatach cesarza”, dowiedzieć się co spotkało „Stokrotkę” z przydomowego ogródka oraz posłuchać opowieści „Brzozowej Babuleńki”.

Spotkanie uświetniła wizyta Hansa Christiana Andersena w osobie wieloletniego przyjaciela Biblioteki Antoniego Wiśniewskiego. Pan Antoni nie tylko przypomniał uczestnikom życie i twórczość pisarza, ale także odkrył tajniki jego popularności, przeczytał fragment baśni pt. „Choinka”, a nawet zadał z niej zadanie domowe.

Kolejne spotkanie z cyklu „Skockie Bajanie” już za rok. Kogo będziemy gościć i jakich baśni będziemy  mieli okazję posłuchać dowiecie się Państwo niebawem. Mamy tylko nadzieję, że grono osób czytających oraz tych, którzy zechcą posłuchać jeszcze się powiększy i „Skockie Bajanie” osiągnie wymiar „Narodowego Czytania”.

Wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tegorocznego spotkania z cyklu „Skockie Bajanie” SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! W szczególności nasze podziękowania kierujemy do osób, które zechciały być z nami tego dnia, by przedstawić interpretację swojej ulubionej baśni. SERDRCZNIE DZIĘKUJEMY: Miłoszowi Cholewińskiemu i jego mamie Żanecie Zachowskiej-Cholewińskiej, Kazimierzowi Guzianie, Janinie Szymańskiej, Kindze Szymkowiak i jej mamie Annie Szymkowiak, Jackowi Śramie, Michałowi Szklennikowi oraz jego rodzicom Marcie Smętek i Franciszkowi Szklennikowi.

 

                                                                                                                        Sylwia Popadowska

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku