Skocka publika dla Laskowika

SKOCKA PUBLIKA DLA LASKOWIKA

 

Czy może być coś lepszego na jesienną szarość i zawieruchę niż dawka zdrowego śmiechu? Zna ktoś na to lepsze lekarstwo? – bo ja nie. Podobnie pomyślało wielu skoczan, którzy niedzielny wieczór 24 listopada postanowili spędzić w towarzystwie Zenona Laskowika i jego Kabareciarni.

Zenon Laskowik to poznański artysta znany wielu z nas z niezapomnianych spotkań na Masztalarskiej, gdzie odbywały się występy bodaj najpopularniejszego w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych kabaretu TEY. Pod koniec lat osiemdziesiątych ustała działalność kabaretu, a Zenon Laskowik na wiele lat wycofał się z działalności estradowej.

Wrócił ponownie w listopadzie 2003 roku, czyli dokładnie dziesięć lat temu. Stworzył zespół pod nazwą Kabareciarnia, z którym z powodzeniem występuje na estradzie.

Choć wiele lat minęło od czasów bodaj najbardziej znanego skeczu „Mamuśka”, a i panu Zenkowi lat przybyło, to tak jak dawniej potrafi rozbawić lub czasem skłonić do refleksji nad współczesnym światem. Nie stracił nic ze swojej świeżości i autentyczności, co może chyba potwierdzić każdy z widzów niedzielnego występu.

A i sama Kabareciarnia przez Niego prowadzona też doskonale wpasowuje się w klimat kabaretowy, wykonując piosenki niby frywolne, żartobliwe, a jednak niepozbawione gorzkiej refleksji czy kpiny z „grzechów” życia społecznego, takich jak agresja czy wykorzystywanie układów do załatwiania prywatnych interesów.

Dwa występy dane w Skokach przez artystów spotkały się z żywiołowym przyjęciem licznie zgromadzonej widowni. Występu nie zepsuło nawet chwilowe wyłączenie energii elektrycznej oraz świadomość, że za oknem śnieg z deszczem i ostro wiejący wiatr.

To były trzy godziny pełne wspaniałej zabawy, która jest lekiem na wszystko, no, prawie wszystko.

I.K.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku