Spotkanie z malarzem

Wielu niecodziennych wrażeń dostarczyło skockim emerytom, spotkanie z Jerzym Omelczukiem, artystą malującym ustami. Warsztaty odbyły się 7 lipca w bibliotece.

Jerzy Omelczuk urodził się 24.08.1957 r. w Siemiatyczach. Przyszedł na świat z porażeniem mózgowym. Od czwartego roku życia przebywał w zakładach dla niepełnosprawnych. Już od dziecka interesował się malarstwem, dlatego pewnego dnia wziął ołówek do ust i zaczął rysować. Kilka lat później dostał w prezencie farby i pędzel, co pogłębiło jego miłość do malarstwa, jest samoukiem.

W trakcie spotkania artysta opowiadał o sobie, o swojej twórczości, pokazał w jaki sposób powstają jego obrazy. Poprzez takie spotkania, warsztaty chce uświadomić ludziom, iż obok nich żyją także osoby niepełnosprawne, dla których nie jest przeszkodą brak rąk, którzy pomimo swojego kalectwa żyją normalnie i czynnie uczestniczą w życiu społecznym.

Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy artysty. W czasie spotkania Jerzy Omelczuk namalował obraz, który przekazał dla związku .W bibliotece do końca lipca czynna była wystawa prac artysty.

Gabriela Bałażyk

 

 

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku