Spotkanie z Mistrzem

SPOTKANIE Z MISTRZEM

                Nie każdy jest mistrzem, nie wszyscy mogą nim zostać. To nie jest wcale proste, gdyby było nie budziłoby takiego podziwu, nie przysparzałoby sławy. Wymiar mistrzostwa nie w każdym przypadku jest taki sam. Jesteśmy różni i każdy z nas ma szczyt własnych możliwości. Trzeba znaleźć swoją dziedzinę i próbować w niej się sprawdzać. Doskonały jest pod tym względem sport. W nim znajdujemy bardzo wymierne wyniki. Nie trzeba wcale zmagać się z przeciwnikiem, czasami zadziwiamy siebie pokonując przede wszystkim własne słabości. Nagle dzięki ciężkiej, wytrwałej pracy okazuje się, że wbrew pozorom, wbrew własnym przypuszczeniom, jesteśmy w stanie przejechać rowerem dziesiątki kilometrów, później te kilometry pokonujemy w coraz krótszym czasie i o dziwo taki fizyczny wysiłek sprawia nam przyjemność. Okazuje się, że nasze ciało zdolne jest do coraz większego wysiłku i osiągania coraz lepszych wyników sportowych. Czujemy się lepiej, nasz organizm okazuje się znacznie bardziej sprawny, niż przypuszczaliśmy.

Takie przemyślenia rodziły się w naszych głowach podczas spotkania z Karoliną Stefaniak, zorganizowanego w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Karolina to mieszkanka Skoków, która już od lat zaraża ludzi pasją jazdy na rowerze. Sama przy tym ciągle doskonali swoje umiejętności i wiedzę. Startuje czynnie w zawodach, ściga się. Stara się być lepsza z każdym startem i nigdy się nie poddaje. Pokazała nam filmy z zawodów, gdzie startują pasjonaci jednośladów, traktujący swoje hobby bardziej, bądź mniej serio. Niektórzy jeżdżą jedynie rekreacyjnie, inni stawiają na wyniki, chcą być z każdym startem lepsi. Ścigają się z innymi i z samymi sobą. Nie obyło się bez głośnego czytania. Karolina przeczytała dwa wiersze z czasopisma dla dzieci Świerszczyk: Rowerowa przygoda Rafała Witka oraz Rowerowa majówka Małgorzaty Strzałkowskiej. Oba świetnie oddają doznania rowerzysty w czasie jazdy swoim ulubionym pojazdem. Tegoroczny nr 9 czasopisma w całości został poświęcony rowerowej pasji. Dzięki Karolinie poznaliśmy też fachowe czasopisma o rowerach. Młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie zasłuchała się podczas czytania na głos fragmentu książki Zawodowiec Czesława Langa. Dowiedzieli się z niego ile ciężkiej, tytanicznej wręcz pracy potrzeba by stać się mistrzem. Nie ma nic za darmo. Czasami aż boli. Karolina przedstawiła nam kilku mistrzów. Czesław Lang to niewątpliwie najbardziej utytułowana i zasłużona postać dla polskiego sportu kolarskiego. Pokazała nam też zdjęcia ze swoich spotkań z Rafałem Majką i Mają Włoszczowską.

Długo nie zapomnimy tego spotkania.

Ola Gajewska

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku