Świąteczne przygotowania w Bibliotece

Boże Narodzenie dla wielu z nas to najpiękniejsze święta, na które czeka się z utęsknieniem przez cały rok. Ich magia nie wiąże się tylko z zimową aurą za oknem, lecz także z atmosferą jaka towarzyszy ich nadejściu. Zgodnie z polską tradycją okres przedświąteczny to czas intensywnych prac i przygotowań, okres przystrajania domów, wypiekania pierników, itp. W kultywowanie tych tradycji rok rocznie włącza się również Biblioteka Publiczna w Skokach organizując dla swoich czytelników przedświąteczne spotkania.

Na stałe w ich kanon wpisało się m.in. "Wspólne ozdabianie bombek". W tym roku młodzi skoczanie, członkowie Kółka Plastycznego "Plastusie" i ich rodzice spotkali się już po raz trzeci. W czwartkowe popołudnie, 9 grudnia, na młodych artystów czekało wiele atrakcji. Oprócz tradycyjnego zdobienia bombek i przystrajania nimi bibliotecznej choinki mali czytelnicy mieli okazję spotkać się i porozmawiać ze Św. Mikołajem, który specjalnie na tę uroczystość przybył nie tylko z workiem pełnym choinkowych ozdób, ale również świątecznych upominków. Spotkanie zwieńczyło wspólne oglądanie bajek. Na "dużym ekranie" dzieci obejrzały m.in. jak spędzili święta Bracia Koala oraz dowiedzieli się czy Noody spotkał Świętego Mikołaja.

Impreza przebiegała w atmosferze szczególnej życzliwości, radości i rodzinnego ciepła. Mamy nadzieję, że wydarzenia przyszłego roku pozwolą na to, abyśmy mogli zasiąść do ozdabiania bombek w jeszcze szerszym gronie, czego sobie i Wam serdecznie życzymy. Niech ten Nowy 2011 Rok będzie dla wszystkich zdrowy, radosny i szczęściem opływający.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku