Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich zorganizowany w skockiej bibliotece

„Ja jestem książka…”

 Słowa wiersza Tadeusza Kubiaka „Ja jestem książka” przyświecały obchodom Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Skokach w drugiej połowie kwietnia. Podczas dwóch spotkań, 20 i 21 kwietnia, dzieci z Niepublicznego Przedszkola Artystycznego w Potrzanowie oprócz zwiedzania skockiej książnicy i poznawania tajników pracy bibliotekarzy miały okazję spotkać się z Czerwonym Kapturkiem oraz wziąć udział w bajkowym quizie. Wszystko po to, by młodzi skoczanie wirtualną rzeczywistość płynącą z gier komputerowych zechcieli zamienić na kolorowy świat bajkowych postaci mieszkających w książkach.

Czy to się udało? Trudno powiedzieć. Możemy mieć tylko nadzieję, że choć kilkoro z uczestników spotkań będzie mogło z dumą powiedzieć: Mam przyjaciela i jest to „…przyjaciel szczery.” Na Jego „… kartach rysunki, litery. Na tych rysunkach ptaki, pola, rzeki, kwiaty sprzed domu i księżyc daleki…”. Mam przyjaciela i jest to „….przyjaciel dobry…”.  

 

                                                                                                                            Sylwia Popadowska

20.04.2015

21.04.2015

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku