Święto języka - również polskiego

Święto języka – również polskiego

Od 2005 także w Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ustanowiony przez UNESCO w 1999. Nasza Biblioteka na dzień przypadającego święta – 21 lutego – oprócz propozycji lekturowych dla czytelników, przygotowała z tej okazji warsztaty kaligraficzne.

Zajęcia sztuki pięknego pisania zorganizowaliśmy wraz z Kołem Miłośników Języka Polskiego w Skokach oraz Biblioteką Pedagogiczną w Wągrowcu.

Spotkanie poprowadziła pani Justyna Bauza, z wągrowieckiej biblioteki. Była teoria, była również praktyka. Początkowo pani Justyna wprowadziła uczestników w świat dawnych ław szkolnych, starsi wspominali, młodsi natomiast dowiadywali się, jak to kiedyś w szkole było. Druga część „lekcji” to czysta praktyka. „Uczniowie” do rąk wzięli pióra i ruszyli do boju o tytuł najpilniejszego z nich, trzeba było wystrzegać się kleksów, ładnie cieniować, poprawnie wpasować się w linie. Tytułem najlepszego ucznia okrzyknęła nauczycielka pana Michała Kołpowskiego. Serdecznie dziękujemy uczestnikom oraz współorganizatorom, jak powiedział prof. Bralczyk „najlepiej by było, by była to kwestia codzienności, że język jest dla nas bardzo ważny i dbamy o niego” – czego sobie i Państwu życzymy.

Monika Sierschuła

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku