Ta noc musiała się powieść

Kolejna nocka w Bibliotece Publicznej zachęciła do niespania 63 dzieci i młodzieży szkolnej.

Tradycyjnie na wstępie odbyło się spotkanie autorskie. Gościem tegorocznej nocy była Ewa Chotomska. Niezapomniana Ciotka Klotka, scenarzystka programów telewizyjnych: Tik-Taka, Fasoli i Domowego Przedszkola, autorka tekstów Fasolkowych piosenek i pisarka.
Pani Ewa śpiewająco opowiadała o swojej twórczości. Jak sama przyznała „obcowanie z dziećmi dodaje mi odwagi, piszę bo taka jest rodzinna tradycja, lubię zwiedzać świat, a nadzieję czerpię ze słońca i światła” (źródło: Agencja Autograf). Wspólnie z Elżbietą Drygas i Jerzym Hamerskim nagrodziła zwycięzców konkursu plastycznego wyjątkowymi wycinkami (autorstwa mamy, Wandy Chotomskiej).
Po kolacji nocne marki majsterkowały pod czujnym okiem i przy profesjonalnym instruktarzu KnockKnock z Towarzystwa Wspierania Rodziny i Dziecka Alia. Młodzi majsterkowicze, nie kryli radości, tworząc własnoręcznie drewniane autka. Wielu, po raz pierwszy posługiwało się wkrętarką, piłą i innymi narzędziami stolarskimi. Pełny relaks zapewniła dzieciom Anna Wieczorek, która zwykłą mydlaną wodę zamieniła w magiczne bańki. Zagrała nimi w tenisa (w rytmie muzyki), schowała w ich wnętrzu uczestników nocki, nadała bańkom wszelakie kształty i zapachy.
Kino nocne za rogiem serwowało tej nocy dwa filmy: „W 80 dni dookoła świata” i „Mój przyjaciel orzeł”. Dzieci opuściły bibliotekę krótko przed północą, jednogłośnie oznajmiając, że nocka w niej się powiodła.