Teatrzyk nie do pary

Teatrzyk nie do pary

Czy zwyczajna skarpetka może okazać się niezwykłą? O tak! Lektura, dziesięciu opowieści, o przygodach z pozoru najmniej ważnej części garderoby, po prostu zachwyca. Znajdujemy w niej humor, przygodę poznawania świata i morał.
Autorka „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”, „Srebrnej łyżki”, „Fasoli Eulalii” i ponad czterdziestu innych książek, Justyna Bednarek, zaprosiła na spotkanie. W skockiej bibliotece, najmłodsi, najpierw słuchali i czytali, następnie tworzyli teatrzyk skarpetkowy. Wystarczyły: pomysłowość i wyobraźnia, aby z ulubionej skarpety, wykonać pacynkę. Każda nowopowstała okazała się indywidualistką, gotową wyruszyć w świat. 
Celem spotkania autorskiego jest popularyzowanie czytelnictwa i zapoznanie czytelnika z konkretną książką. W naszym przypadku bezpośrednia komunikacja literacka pomiędzy pisarką a uczniami, pozwoliła zaprzyjaźnić się z lekturą szkolną. 
Dziękujemy nauczycielom i uczniom edukacji wczesnoszkolnej ze Skoków i Stowarzyszenia Edukacyjnego Tęcza w Jabłkowie za udział w niecodziennej lekcji języka polskiego.

Elżbieta Skrzypczak

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku