Telewizyjne "DOMISIE" na skockich Mikołajkach

MIKOŁAJKI JAK Z BAJKI

Wszyscy czekamy na Mikołaja. Świętego szczególnie oczekują dzieci. Mikołaj o tym wie  i dlatego przygotowuje się do  spotkania z nimi w sposób wyjątkowy. A szczególnie gdy w rolę wciela się Antoni Wiśniewski. Od lat ten sam, z werwą, rozśpiewany nawet sopranem, autentyczny i nasz skocki.

W minioną sobotę szóstego grudnia 2014 zawitał tradycyjnie do skockiej hali. Dla dzieci przygotował prawie 1800 paczuszek ze słodyczami.

W zimowej scenerii, w blasku światełek choinkowych pojawiła się najpierw Grupa Artystyczna Skoczki. W tym roku dzieci na biało, czerwono i czarno – czerwono zaśpiewały po raz pierwszy przy akompaniamencie muzyków, wśród których rozpoznać można było Mateusza Dońca – klawisze  i Szymona Serafińskiego ze Skoków – perkusja. Dla Skoczków koncertowanie mikołajkowe jest pierwszym w roku podczas, którego śpiewają kolędy i pastorałki. Było pięknie, widowiskowo i niezwykle wzruszająco. Do prezentacji przygotowali dzieci instruktorzy: Karina Olejniczak, Katarzyna Kędziora Dukszta i Mateusz Doniec. Kolejną atrakcją był występ telewizyjnych bohaterów znanego programu telewizyjnego DOMISIE. Amelia, Pysia, Eryk i Strachowyj śpiewali, opowiadali, organizowali konkursy. A zaczęło się tak… Domisia Amelia wypowiedziała życzenie, że chciałaby zostać wielką reżyserką. Domisiowa Czarodziejka spełniła marzenie i przeniosła ją za pomocą czarów, wraz z Pysią, Erykiem i Strachowyjem, do najprawdziwszego teatru. Okazało się jednak, że nie wszyscy byli  tym zachwyceni. Chłopcy woleli grać w piłkę a Pysia chciała wrócić do kolorowej Domisiowej Krainy. Amelka krok po kroku przekonywała ich, że zabawa w teatr jest naprawdę wspaniała. Co więcej, nawet publiczność została wciągnięta w realizację sztuki teatralnej.

Wspólne zdjęcia, uśmiechy i moc zabawy zakończyły imprezę. Życzymy pod choinkę spełnienia marzeń wszystkim dzieciom.

Za wsparcie i pomoc w organizacji imprezy Biblioteka Publiczna w Skokach dziękuje:

Tadeuszowi Kłosowi – Burmistrzowi Miasta i Gminy Skoki

Fundacji Grupy PERN  - „Przyjaźń” z Płocka za wsparcie darowizną w kwocie 10 tysięcy złotych

PERN.jpg

 Firmie Mobilna Kultura z Wągrowca, Państwu Magdalenie i Pawłowi Kubickim, Panu Janowi Kamińskiemu, pizzerii Verona ze Skoków, młodzieży i wychowawcom z MOW w Antoniewie, Rodzicom Grupy Artystycznej Skoczki, Zuzannie i Karolowi  - wolontariuszom.

 Zdjęcia - Karolina Stefaniak

Elżbieta Skrzypczak

Musisz zainstalować Adobe Flash Player aby wyświetlić poprawnie zawartość.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku