Tydzień ferii już minął

Grupa starsza 7+, I tydzień

FERIE Z BIBLIOTEKĄ 2015

Pierwszy dzień ferii zimowych 16 lutego, obfitował w wiele atrakcji. Rozpoczął się od wizyty funkcjonariuszy KPP w Wągrowcu pani Malwiny Zanto i pana Krzysztofa Szymańskiego. W niezwykle obrazowy sposób przedstawiciele Policji zapoznali najmłodszych z przepisami ruchu drogowego. Poinformowali o zagrożeniach i o tym, jak ich uniknąć w trakcie wypoczynku. Po złożeniu uroczystej przysięgi o zachowaniu zasad bezpieczeństwamożna było wyruszyć w drogę. Najpierw do Rejowca. Niezwykłą przygodą okazało się zwiedzanie Bazy Paliw i uzyskanie mnóstwa ciekawych informacji na temat magazynowania paliw płynnych. Dalej autokar z niezawodnym kierowcą, panem Bogusławem Marciniakiem przywiózł 42 uczestników wypoczynku do Niku Bowling. Aktywnie spędzony na grze w kręgle czas z pewnością pozostanie miłym wspomnieniem. 

Podczas drugiego dnia ferii, 17 lutego, Bibliostarszaki uczestniczyły w programie POZNAJ ŁAWICĘ. Zwiedzanie Portu Lotniczego okazało się prawdziwą przygodą. Przez trzy godziny dzieci z kartami pokładowymi krok po kroku poznawały lotnisko. Wycieczce przewodniczyła pani Hanna Surma rzecznik ŁAWICY. Oto niektóre ze zwiedzanych atrakcji: terminal pasażerski wraz z tarasem widokowym, hala odlotów, salon Business Executive Lounge, posiłek w Travel Chef, boarding przy wyjściu do samolotu, objazd po płycie lotniska, strażnica Lotniskowej Służby Ratowniczo - Gaśniczej, hala przylotów, Punkt Informacji.   
Z wizytą w Rogalowym Muzeum Poznania gościły Bibliostarszaki. Poznały tradycję wypieku rogali świętomarcińskich, samodzielnie wyrabiały ciasto według pilnie strzeżonej receptury. Przyswoiły wiele słów w gwarze poznańskiej i cenne informacje o stolicy Wielkopolski.

Trzeciego dnia ferii zimowych udaliśmy się z wizytą do Manufaktury Cukierków "Karmelkowo" w Poznaniu. Bibliostarszaki tworzyły własne lizaki i pluszowe misie.

Czwartek, 19 lutego Bibliostarszaki spędziły na zwiedzaniu siedziby Przedsiębiorstwa Wielobranżowego KOMPLEXMŁYN w Wągrowcu. Podstawowym zakresem działalności jest tutaj przetwarzanie zbóż pszenicy, jęczmienia, owsa i żyta na przetwory: mąki, kasze jęczmienne i płatki owsiane. Wkrótce po wizycie w Komplexmłynie dzieci w kinie MDK obejrzały bajkę o "Dzwoneczku i Bestii z Nibylandii". Kolejny dzień pełen wrażeń. 
Autor zdjęć Franciszek Szklennik.

W piątek, 20 lutego, Bibliostarszaki zwiedzały 31. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.

31. Baza Lotnictwa Taktycznego jest jednostką lotniczą przeznaczoną do realizacji zadań bojowych w ramach narodowego systemu obrony oraz sił zdolnych do przerzutu wysokiej gotowości NATO.

Eskadry Lotnicze realizują zadania zwalczania celów powietrznych, niszczenia obiektów naziemnych i nawodnych oraz wykonywania zadań lotniczych szczebla operacyjno - taktycznego.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku