Tylko dla odważnych spotkanie z Anną Onichimowską

Książka jest tajemnicą, pozwalającą poznać się jedynie odważnym osobom, które potrafią bez lęku zajrzeć do jej wnętrza. Niestety wśród młodzieży jest niewielu takich śmiałków. To przykre, ale czytanie popularne jest wśród mniejszości młodych ludzi. Szkoda, bo można w książkach znaleźć odpowiedzi na wiele ważnych pytań i odnaleźć sytuacje, które zdarzają się w rzeczywistości. Książka może stać się wtedy pomocą w rozwiązaniu wielu ważnych problemów. Nie wszystko trzeba naprawdę przeżyć, żeby zorientować się, jakie będą skutki takiego a nie innego postępowania.

Niektórzy twórcy mają szczególną zdolność wsłuchiwania się w głos młodego pokolenia, wczuwania się w ich położenie. Do takich autorów należy niewątpliwie Anna Onichimowska, autorka książek dla dzieci i młodzieży, która 11 maja 2012 r. odwiedziła skocką bibliotekę publiczną. Napisała ona między innymi: Dobry potwór nie jest zły, Duch starej kamienicy, Koniec świata i poziomki, Maciek i łowcy duchów, Dziesięć stron świata, Hera, moja miłość, Lot komety, Demony na smyczy oraz wydane w 2012 roku: Koniec gry i Najwyższa góra świata.

Pisarka spotkała się z młodzieżą ze skockiego gimnazjum oraz z gimnazjum w Antoniewie. Serdecznie dziękujemy za umożliwienie młodym uczestnictwa w spotkaniu, które pozwoliło im poznać pisarkę i jej twórczość, a może nawet zachęciło do sięgnięcia po jej książki. Mamy nadzieję, że tak się stało. Anna Onichimowska porusza bowiem w swoich książkach niezwykle trudne sprawy, dotyczące młodych ludzi, ukazuje niebezpieczeństwa czyhające na nich we współczesnym świecie. Alkohol, narkotyki, sekty o tych sprawach trzeba umieć pisać, umieć mówić, zwłaszcza z nastolatkami. Anna Onichimowska niewątpliwie to potrafi, przekonali się o tym wszyscy uczestnicy spotkania. Autorka zachęcała do poznawania jej nowych książek. My również zachęcamy, to nic nie kosztuje, wystarczy przyjść i zapisać się do naszej biblioteki. Książki Anny Onichimowskiej - serdecznie polecamy!!! Nie tylko dorastającej młodzieży, wśród jej książek są też takie, które poświęcone są znacznie młodszym czytelnikom – dzieciom. Je również zapraszamy!

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku