W bibliotece w wakcje nie jest nudno

LATO Z BIBLIOTEKĄ W PEŁNI

Wkrótce po zakończeniu pierwszego turnusu półkolonii „wyjazdowych” rozpoczęliśmy w Bibliotece cykl zajęć stacjonarnych. Różnorodność działań zachęciła do skorzystania z nich 260 dzieci i młodzieży. O zajęciach w skrócie:

1.Jak zrobić prostą lalkę stolikową? W jaki sposób uruchomić wyobraźnię, by wyrazić emocje przez pacynkę lub samą dłoń? Jak przez animację lalki złapać do siebie dystans?  Podczas warsztatów teatralnych tajemnice tworzenia lalek odkrywała przed dziećmi absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, aktorka teatralna -  Magdalena Pawelec.

2.Metaloplastyką, papieroplastyką i lepieniem z gliny zainteresowała uczestników warsztatów absolwentka Uniwersytetu Artystycznego Grażyna Szymała – Wołyńska. Dziecięca wyobraźnia nie zawiodła. Powstały więc liczne artystyczne przedmioty.

3. Z powodzeniem tańczono Zumbę. Tutaj instruktorski prym wiodła utalentowana tancerka, niezwykle energetyczna i profesjonalna - Marietta Kiszka. 

4.Tradycyjnie już odbyły się warsztaty z ukraińskiej sztuki ludowej. Panie Luba i Luda z Białej Cerkwi jak zawsze stanęły na wysokości zadania. Efekty ich instruktarzu można podziwiać w Bibliotece.

5.Zadziwienie i silne emocje wzbudziły magiczne pokazy iluzjonistki  - Michelle Christian. Była to iluzja na wysokim poziomie zgodnie przyznali uczestnicy.

6.Sztuką decoupage’u zainteresowała Lidia Wróbel. Uzdolniona plastycznie i teatralnie nauczycielka wprowadziła w tajniki sztuki zdobniczej dzieci i ich rodziców.

7.Kino letnie także miało swoich zwolenników. Szczególnie przyciągało do Biblioteki najmłodszych.

Cieszymy się z Waszego uczestnictwa w oferowanych przez Bibliotekę działaniach. Z pewnością zajęcia te rozwijają wyobraźnię, integrują i w sposób nieprzeceniony zmieniają codzienność w niecodzienność. 

Zdjęcia do pobrania: https://goo.gl/photos/QThknWQjEUF1xWKi6

Elżbieta Skrzypczak

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku