Wiosenne czytanie w skockiej książnicy

Przełom kwietnia i maja dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach obfitował w wiele atrakcji. Jedną z nich była wycieczka do pobliskiej Biblioteki Publicznej, z którą współpracują od lat.

Tym razem skocka książnica zaprosiła swoich małych przyjaciół na cykl zajęć pt. „Wiosenne Czytanie”, który to cykl organizowany jest przez nią w ramach działań na rzecz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W trakcie zajęć młodzi czytelnicy mogli poznać zwiastuny najpiękniejszej z pór roku Wiosny. Mogli oni również dowiedzieli się jak z odchodzącą zimą żegnano się kiedyś, a jak to wygląd dziś. Przede wszystkim jednak mogli oni wysłuchać wierszy polskich poetów, którzy często w zabawny sposób pisali o nadejściu Wiosny. Przedszkolaki nauczyły się także naśladować bociany i żabki, dwa nieodzowne zwiastuny budzącej się do życia przyrody. Zwieńczeniem spotkań było wspólne malowanie. Każdy z uczestników namalował Wiosnę widzianą jego oczami.

Prace młodych artystów będzie można obejrzeć już niebawem w Bibliotece. Przedszkolakom, ich opiekunom oraz dyrekcji pracownicy Biblioteki życzą udanego wypoczynku i nabrania sił na kolejny rok. Mamy nadzieję, że i on będzie obfitował we wspólne spotkania z książką w tle.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku