WITRYNA 2018

Bo do tanga trzeba Skoczków

Udział Grupy Artystycznej Skoczki na powiatowej Witrynie to już kilkunastoletnia tradycja. Podobnie osiąganie najwyższych miejsc na podium podczas wokalnych i tanecznych zmagań konkursowych. 
Grupa nie spoczywa na laurach. Rokrocznie dokłada wszelkich starań, aby jej prezentacje były jedyne i niepowtarzalne.

Podczas XX Powiatowych Konfrontacji Szkolnych Zespołów Muzycznych i Tanecznych zaskoczyliśmy jakością rytmiki, estetyką ruchów, wyrażeniem adekwatnych do muzyki uczuć i wielką przyjemnością tego co robimy. Nie przez przypadek taniec określany jest jako forma komunikacji niewerbalnej. Tango jest w tym niezaprzeczalnym mistrzem, a Skoczki zatańczyły znakomicie. Układ powstał dzięki Katarzynie i Jackowi Duksztom – instruktorom choreografii Grupy. Pieczołowicie dopracowany zjednał przychylność dziewcząt z zespołu „zakochałyśmy się w tym tangu od pierwszego spotkania z nim” przyznały z dumą zdobywczynie miejsca na podium. Na uwagę zasłużył dobór strojów i perfekcyjne ich wykończenie. 
W śpiewie Grupa Artystyczna Skoczki pokazała swoje nieograniczone możliwości. Partie solowe i chóralne wykonane zostały czysto i z ogromnym zaangażowaniem. Piosenkę Marka Grechuty „Dni, których nie znamy” przygotowała Małgorzata Wiśniewska- instruktor wokalu. Pierwsze miejsce w powiecie to dla GAS nie tylko złoty medal i uznanie jurorów. To przede wszystkim wymarzone przez dziewczęta zwieńczenie kilkutygodniowych prób i podejmowanego wysiłku. 
Do tanga zatem potrzeba Skoczków, a ważne chwile, na które czeka GAS (nie tylko w tekście zwycięskiego utworu) niechaj wypełnia wspólne muzykowanie w rytmie przyjaźni i wielkiej radości.

 

Fot. Jacek Dukszta

Elżbieta Skrzypczak

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku