WOŚP zagrała w Skokach po raz 13

serce12.jpg

Trzynasty Koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

w Skokach

 

Jest taka orkiestra, która w szczególny sposób gra po to, aby nieść ludziom radość i nadzieję. Znamy ją wszyscy od ponad dwudziestu lat. Od trzynastu jesteśmy jej instrumentalistami. Gramy w rytmie gorących serc i czujemy się z tego dumni. Kolejny raz 11 stycznia 2015 Skoki zagrały dla najmłodszych i dla najstarszych, by wesprzeć polską medycynę.

 

Preludium do muzycznego święta dał Turniej Piłki Siatkowej 10 stycznia 2015.

W hali skockiego gimnazjum rywalizowało o najwyższy stopień podium dziewięć drużyn.

Zagrali „ZJEDNOCZENI POTRZANOWO” I MIEJSCE kapitan Krzesimir Kaczmarek, DRUŻYNA KOMISARIATU POLICJI W SKOKACH II MIEJSCE kapitan Radosław Kujawa, DRUŻYNA MOW W ANTONIEWIE III MIEJSCE kapitan Natalia Glapa, GIMNAZJUM IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W SKOKACH IV MIEJSCE kapitan Wiesław Sierzchuła , „DREAM TEAM” z Janowca  kapitan Joanna Petsch, DRUŻYNA „ZIOMKI” ZE SKOKÓW kapitan Wiktoria Stróżyńska, DRUŻYNA „AKAPULKO” Marcin Kruś, DRUŻYNA PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO IM. KUBUSIA PUCHATKA W SKOKACH kapitan Małgorzata Futro i DRUŻYNA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W SKOKACH kapitan Piotr Kaczmarek. W tym turnieju nie było przegranych, wszyscy zwyciężyli dla Orkiestry. Dziękujemy Siatkarzom. Turniej zorganizowali Dyrekcja i nauczyciele wychowania fizycznego oraz młodzież Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków wspólnie z Biblioteką Publiczną w Skokach.

 

W dniu Finału najwcześniej wstali wolontariusze. Pięćdziesięciu młodych ludzi (wśród nich także przedszkolaczki) pozytywnie nastawionych do niesienia pomocy ruszyło na ulice miasta z puszkami kwestarskimi.

Nie straszny był im silny wiatr ani przedwczesna niedzielna pobudka. Zadowoleni, uśmiechnięci  zagrali pod batutą Jerzego Owsiaka.

 

Wkrótce po godzinie 9. w pełnej gotowości zjawili się na starcie III „Marszu po zdrowie” nordic walking miłośnicy dwóch kijków. Wśród nich 40. piechurów, 1 biegacz, 1 rowerzysta i pies (bez kijków). Marsz prowadziła i trasę ponad 15 kilometrów wytyczyła propagatorka zdrowego stylu życia w Skokach Karolina Stefaniak.

 

Wielkie muzyczne granie zaczęło się punktualnie o 15.00 i trwało do 20.00. Jak zawsze było głośno, radośnie, bardzo hojnie, zawodowo, profesjonalnie, lokalnie i globalnie, dla małych i dla dużych, przy udziale ponad 1000 mieszkańców, smacznie dzięki kawiarence, słodko za sprawą placków od sołtysów, zdumiewająco i zadziwiająco, z baloniadą Natalii,  z loterią Justyny, z survivalem, militarnie z Bastion 69, z przyrodą za pan brat dzięki Nadleśnictwu Łopuchówko, skocznie, były animacje, rockowo, statecznie, tanecznie, przebojowo, dla ucha, dla oka, od serca dla serca, z szachem i matem, z licytacją, z pozytywnym zakręceniem, z wiatrakami, spontanicznie, z aniołami, malowaniem dziecięcych twarzy, z perfekcyjną obsługą, fachowo, fajerwerkowo i do późnej nocy.

 

 

PODZIĘKOWAŃ MOC DLA :

 

Darczyńcom gadżetów i usług, które przekazali”

Wszystkim Mieszkańcom, uczestnikom imprezy za aktywny udział w Finale WOŚP w Skokach.

W imieniu Sztabu 1072 przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Skokach


Elżbieta Skrzypczak

Musisz zainstalować Adobe Flash Player aby wyświetlić poprawnie zawartość.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku