XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w skockiej Bibliotece pełen sportowych emocji.

Tegoroczna akcja „Cała Polska czyta dzieciom”, nawiązując do uroczystych obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego, zaistniała pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Także i my podpisujemy się pod tą inicjatywą, zachęcając naszych młodych czytelników do aktywnego spędzania czasu, co nie wyklucza oczywiście lektury książek. To właśnie one były wspólnym punktem wszystkich spotkań.

W skockiej bibliotece aż zawrzało, gdy wjechały do niej offroadowe motocykle. Sportowcy: Paweł Herot i Artur Glapa, zawodnicy Enduro Skoki WLPK, okiełznali już niejeden supertor. Mają kondycję, lubią adrenalinę, rozwijają pasje i czytają książki. Zrobili nie lada wrażenie wśród regałów! Wszyscy otrzymaliśmy zaproszenie na IV Rundę Mistrzostw Polski, Pucharu Polski Super Enduro organizowaną przez Enduro Skoki WLKP z Motoklub Wielkopolski 20 lipca 2019 w miejscowości Roszkowo gm. Skoki Lokalizacja toru: https://goo.gl/maps/WiofwvZSFY32.

Zumba… taniec czy aerobik? Skąd wywodzi się zumba? Jakie korzyści może nam przynieść taniec? W jak łatwy sposób połączyć pasję do tańca ze sportem? O tym, jak sprawić, by przyjemne stało się pożytecznym, opowiedziała i pokazała Beata Druciarek.

Czytanie rozwija nasz język – to oczywiste. Może również pomóc w przyswajaniu języków obcych. Podczas spotkania z Zuzanną Kozdębą, oprócz lektury, uczestnicy poprzez łamigłówki i zabawę doskonalili j. angielski w zakresie dyscyplin sportowych. Dzieci dokonały również zdumiewającego odkrycia, niecodziennych, ekstremalnych dyscyplin sportowych, jak np. prasowanie na szczycie góry.

Temat gór pojawił się również na kolejnym spotkaniu z Małgorzatą Wojciechowską. Dzieci dowiedziały się, jak bardzo nauczyciel może zarazić pasją, by uczeń potrafił tak ukierunkować ścieżki swojego życia i sprecyzować cele, aby później skutecznie je realizować. Niezwykle przydatny temat również na zbliżające się wakacje – jak się spakować i jak przetrwać w niecodziennych dla nas warunkach, gdy prysznic musimy zmieścić w torebce J

W oczekiwaniu na spotkanie z przedstawicielem Lech Poznań Football Academy, dzieci podczas zajęć plastycznych, pod czujnym okiem instruktorki Beaty Druciarek, stworzyły piłkarskie koszulki. Wyobraźnia młodych kreatorów sportowej mody nie miała granic…

Trener Marcin Bejma – menager i trener LPFA – opowiedział o młodych piłkarzach i ich opiekunach, którzy zespół traktują jak „wielką rodzinę skupioną na wszystkim co piłkarskie”. Trudno jednak tylko biernie opowiadać o swojej pasji, prezentacja i aktywny udział w futbolowym treningu w niejednym uczestniku spotkania ożywiły piłkarski talent.

O tym, że warto swój czas choć częściowo przeznaczyć na aktywność sportową opowiedział Łukasz Nowak. Odpowiedział na nurtujące dzieci pytania – ile trzeba poświęcić i jak wiele z siebie dać, by osiągnąć taki sukces. Uczestnikom odsłonił także kulisy udziału w Igrzyskach Olimpijskich, jak również emocje, jakie towarzyszą przeżywaniu i osiąganiu takiego celu.

Cykl spotkań ze sportowcami, skupiał się wokół książki Anny Onichimowskiej „Dzień czekolady”, której ekranizacja już na ekranach polskich kin. Jako Biblioteka gorąco polecamy, tuż po sportowym wysiłku, do zanurzenia się w lekturze, a następnie konfrontacji swoich wyobrażeń z wizją reżysera. To bardzo ciekawe doświadczenie dla naszej literackiej wyobraźni, tkwiącej przecież w każdym z nas J

Monika Sierschuła, fot. Sylwia Popadowska

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku