Z Brazylii prosto do skockiej książnicy – spotkanie z pisarką Elizą Piotrowską

Eliza Piotrowska, historyk i krytyk sztuki, tłumacz języka włoskiego, autorka i ilustratorka książek dla dzieci, laureatka wielu nagród literackich. Do Skoków przyjechała z dalekiej Brazylii, gdzie obecnie mieszka, by 16 kwietnia, w miejscowej książnicy spotkać się z grupą miłośników słowa pisanego.

W to poniedziałkowe popołudnie przed młodymi skoczanami odkryła tajniki swojej twórczości, pokazała jaką bazę dla ilustratora i autora rymowanych wierszyków stanowią kolejne litery alfabetu oraz ich matematyczni przyjaciele, cyfry. Zabrała dzieci w podróż tramwajem po stolicy wielkopolski, Poznaniu. Próbowała nauczyć je kierunków geograficznych zachęcając jednocześnie do przeczytania książeczki, swojego autorstwa oczywiście, przedstawiającej w zabawnych rymowankach polskie miasta i miasteczka. Młodzi czytelnicy dowiedzieli się również kto jest pierwowzorem postaci z książki pt. „ Ciocia Jadzia”. Pisarka zachęcała do świętowania dnia wszystkich cioć.

Na koniec zaprosiła obecne na spotkaniu dzieci do udziału w warsztatach ilustratorskich, w trakcie których, w barwnych ilustracjach skrywały one wybrane prze siebie cyfry lub rysowały portrety swoich ukochanych cioć.

Impreza była inauguracją proponowanych przez Bibliotekę Publiczną w Skokach spotkań rodzinnych pod hasłem „Do biblioteki z mamą i tatą”.  Jej uczestnicy otrzymali legitymacje zachęcające do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach. Najbliższe odbędzie się 28 kwietnia, o godz. 17°°. Tym razem młodzi skoczanie będą mogli obejrzeć spektakl teatralny, pt. „Recepta na odwagę”. Wejściówki na sobotnie popołudnie można jeszcze nabywać w bibliotece. Serdecznie zapraszamy.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku