Z wizytą u Białej Damy, czyli ferie Bibliostarszaków

Ferie z Biblioteką - 18-22.01.2016

 

NAUKA NA START

Pierwszy dzień półkolonii dla Bibliostarszaków odkrył przed nimi zupełnie nową stronę nauki i technologii. Warsztaty w Poznańskim Parku Technologiczno-Naukowym okazały się nie nudną lekcją, a wręcz przeciwnie – świetną zabawą! Dzieci zagłębiły się w tajemnice nauki tak potężnej jak fizyka, na chwilę mogły stać się badaczami, a budowa wyrzutni do śnieżnych kul z klocków lego, wprowadziła na moment nasze pociechy w niesamowity świat konstruktorów!
Atrakcją co niemiara okazał się natomiast pobyt w kosmosie, a wszystko za sprawą niesamowitego planetarium. Sądząc po zadowoleniu dzieci, trochę nauki na dobry początek było strzałem w dziesiątkę.

BIAŁA DAMA NIE TAKA STRASZNA

W drugim dniu ferii Bibliostarszaki zostały ugoszczone przez Białą Damę w Kórnickim Zamku. Niesamowity świat komnat, otwarty dla dzieci przez przewodnika, został urozmaicony pomysłowym questem – edukacyjną zabawą dla zwiedzających.

WSPINACZKOWA PRZYGODA

Ferie to oczywiście również aktywny wypoczynek. Sportowa środa naszym półkolonistom niezwykle przypadła do gustu. Wspinaczkowemu szaleństwu nie było końca. Chęć podjęcia nowych wyzwań przezwyciężyła w dzieciach strach!

FILMOWO I TEATRALNIE

W trzecim dniu ferii Bibliostarszaki poznały historię "Dobrego dinozaura" w Multikinie Malta, a także zwiedziły teatr od kulis. Odwiedzając Teatr Wielki w Poznaniu poczuły się wyjątkowo zasiadając w loży dla VIP-ów. Zajrzały również w niemal każdy zakamarek widowni czy sceny. 

Z ROBOTYKĄ ZA PAN BRAT

W ostatnim dniu feryjnych zajęć w bibliotece grupa Bibliostarszaków spróbowała swoich sił w robotyce - Lego Mastermind. Dzieci miały możliwość zbudowania własnych robotów, które później same zaprogramowały. Było przy tym dużo uciechy i radości! To była nie tylko zabawa dla chłopaków. Dziewczyny równie mocno się angażowały. Może ktoś z nich załapał bakcyla i w przyszłości zostanie programistą?

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku