Zimowa biblioteka dziecięcej dociekliwości

Zimowa biblioteka dziecięcej dociekliwości

Nie bez powodu, dociekliwym, nazwaliśmy tegoroczny zimowy wypoczynek. Dzieci zadawały tak dużo wnikliwych pytań, stawiając na akuratność i precyzyjność odpowiedzi, że inaczej nazwać tejże sumienności się po prostu nie dało. Program półkolonii na owe dociekanie nie pozostawał obojętnym. Przysporzył wiedzy, przygody, doświadczeń, aktywności i inspiracji. Byście wiara musieli widzieć ten kintop w bimbie! Niezapomniane turystyczne przeżycie w zabytkowym tramwaju angażowało z powodzeniem wszystkie dziecięce zmysły. Czekoladowe serce Poznania, najsłodsza Goplana, dała dzieciom możliwość uzyskania Dyplomu Mistrza Czekoladowego. Dużą dawkę pozytywnych emocji dostarczyło młodzieży latanie w poznańskim FLYParku. Kreatywność manualną rozwinęły warsztaty slajmowe i malowania metodą ebru oferowane przez Annę Wieczorek. Pokaz tworzenia słodyczy i własnoręczną produkcja lizaków, spotkanie z Doktorem Dolittle, gra w kręgle w Niku Bowling oraz szaleństwo w urwisolandii dopełniły całości wypoczynku. 
W dwóch turnusach zimowych półkolonii uczestniczyło łącznie 150. dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Dziećmi opiekowali się wykwalifikowani pedagodzy i instruktorzy. Organizatorem wypoczynku była, po raz czternasty, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach.

Elżbieta Skrzypczak

Bibliomaluchy 27-31.01

Bibliostarszaki 27-31.01

Bibliomaluchy 3-7.02

Bibliostarszaki 3-7.02

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku