Zraniona Orkiestra

Zraniona Orkiestra

Było krótko przed dwudziestą. W skockiej hali, od pięciu godzin, grał festiwal ludzkiej życzliwości i zaangażowania  - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dobiegał końca  koncert Maćka i Karola, licytacje gadżetów sięgały zenitu. Nieświadomi ogromu tragedii, rozgrywającej się równolegle na gdańskiej wośpowej estradzie, trwaliśmy w serduszkowej euforii. Dzisiaj wiemy, że już nie będzie tak samo. Beztroskie rozradowanie wspólnym graniem, przerwała bowiem śmiertelna rana zadana sercu muzyka Orkiestry – Prezydentowi Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi. Jesteśmy rozgoryczeni, bardzo smutni, jest nam niezmiernie przykro.  

NIE dla przemocy! TAK dla pomagania! Skocki Sztab 1072 będzie działał, dopóty, dopóki WOŚP będzie z nami. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby dyrygent największej orkiestry świata, Jerzy Owsiak, mógł dalej nią kierować. I choć radość samego grania znacznie przygasła, to duch niesienia pomocy trwa w nas nadal.

Szanowni Państwo, w 27 Finał WOŚP w Skokach włączyło się ponad 300 osób (wolontariusze i ich opiekunowie, darczyńcy, organizatorzy działań towarzyszących, komisja licząca zebrane pieniądze, sekretarze licytacji, ochrona). W hali, liczba publiczności nie spadła poniżej pięciuset osób przez cały czas skockiego grania! Dziękujemy za każdy gest i każdą pomocną dłoń, za okazaną przychylność i  integrację, za kwestę i liczarki, za każdy fant, za warkoczyki, artystyczne malowanie twarzy, haftowane serca i balony, za edukację przyrodniczą, za wykonywane non stop zdjęcia, za śpiewy, koncerty i tańce, za fitness, gimnastykę artystyczną i orkiestrę dętą, za urządzenia dmuchane, pyszną kawiarenkę, catering, artykuły spożywcze, produkty do grilla i za rozpalenie grilla, za placki od sołtysów, za pomoc medyczną, za agregat, drzewko i anioła, za brydża i szachy, za wośpowe targowisko i drugie na nim śniadanie, za siatkówkę i  marsz po zdrowie, za motylki i motyle, za wydane przez Państwa, a przekazane do Fundacji pieniądze. Zebraliśmy 44003,26 PLN. BRAWO MIASTO I GMINA SKOKI! BRAWO WOŚPOWI PRZYJACIELE!

Zdjęcia: Kinga Lubawa Foteska

W imieniu Sztabu 1072 w Skokach

szef Sztabu - Elżbieta Skrzypczak

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku