Aktualności - Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach

Warsztaty artystyczno-teatralne

Podczas warsztatów, aktorka Magdalena Pawelec-Śląskiewicz, wprowadzi nas w świat baśni Andersena.

Wesołych Świąt!

Kobiecość w zapachach zamknięta

Aromaty z całego świata wypełniły skocką Bibliotekę i to z okazji nie byle jakiej, bowiem w taki oto sposób świętowaliśmy Dzień Kobiet.

HISTORIA (NIE)JEDNEJ PISANKI

Małe, niepozorne, bardzo kolorowe, różnorodne i cieszące oko ozdoby wielkanocnych stołów. W różnych regionach Polski i Świata występujące pod różnymi nazwami. Wszędzie symbol nowego oraz odradzającego się życia. W okresie Świąt Wielkanocnych przedmiot zainteresowań zarówno małych jak i dużych, młodych oraz starych, uzdolnionych plastycznie oraz tych, którym prace manualne sprawiają wiele trudności. Jajko, bo o nim mowa, potrafi skupić wokół siebie na wspólnej zabawie i długich rozmowach całe rodziny, grupy przyjaciół i znajomych.
27 marca, w środowe popołudnie, w sali Biblioteki Publicznej w Skokach dzieci oraz ich rodzice uczestniczyli w „Dziecięcych rozmowach o książce i filmie…” – drugim z rzędu w tym roku przedświątecznym spotkaniu z pisanką w tle. W trakcie zajęć oprócz przypomnienia polskich tradycji wielkanocnych uczestnicy mieli okazję obejrzeć bajkę animowaną o wielkanocnej pisance, zobaczyć prace wykonane różnymi technikami, przy użyciu różnorodnych materiałów, należące do zbioru mieszkanki naszego miasta Marii Tkacz. Kolekcja Pani Marii jest imponująca. Wiedza na temat technik zdobniczych również.
Zbiór lokalnej artystki nie ogranicza się tylko do pisanek. Paleta zainteresowań naszego Gościa jest duża i różnorodna, a wachlarz zdolności manualnych przeogromny. Ostatnio zimowe wieczory spędzała na robieniu lalek. Swoją wiedzą z tego zakresu i umiejętnościami również podzieliła się młodymi skoczanami.
Uczestnicy środowego spotkania mieli także okazję zgłębić tajniki narodowego tańca irlandzkiego, który trenuje, i którym pasjonuje się wnuczka Pani Marii, Holly. Dziewczynka zatańczyła, a Jej mama Milena poopowiadała o pasji córki. Spotkanie zwieńczyła opowieść kamishibai pt. „Pisankowa bajeczka”.
Pani Marii, Pani Milenie oraz Holly SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. Holly życzymy natomiast wielu sukcesów i dalszego rozwoju.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy miłośnikom słowa drukowanego oraz wszystkim przyjaciołom skockiej książnicy, by nadchodzące święta spędzone w gronie rodzinnym były czasem radości i spokoju z książką w tle.

Mangowy zawrót głowy

Zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie z mangą i anime.

Wielkanocne Czarowanie

We wtorkowe popołudnie, 26 marca, młodzi skoczanie wraz z rodzicami spotkali się w skockiej książnicy, by zgłębić tajniki robienia wielkanocnych koszyczków z zajączkiem i kurczaczkiem w środku. Było to pierwsze w tym roku spotkanie z pisanką w tle. Materiałem przewodnim zajęć były skarpetki, z których dzieci wykonały zajączka, tekturka, z której powstał koszyczek i motek wełny, z którego wyczarowano kurczaczka. Pomysłowość i kreatywność uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania. Ich prace obejrzeć można poniżej. Przewodnikiem po Wielkanocnym Czarowaniu była Agnieszka Łukomska.
Wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia wtorkowego spotkania SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im.Eugeniusza Paukszty

• 62-085 Skoki
    ul. Rogozińska 1B
  • tel: 61 82 42 281
  • tel: 798 824 520
  • sekretariat@bibliotekaskoki.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 08:00 - 19:00
sobota 09:00 - 14:00

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Monika Sierschuła
m.rozmarynowska@bibliotekaskoki.pl

Dostępność cyfrowa

Strona spełnia wymagania ustawy o dostępności stron i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Jeśli znajdziesz jakieś uchybienia powiadom Nas o tym.

e-mail: sekretariat@bibliotekaskoki.pl

Zamknij menu