Chór Kameralny

DYRYGENT

Andrzej Józef Kaliski

Absolwent Instytutu Muzykologii Kościelnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz absolwent dyrygentury chóralnej I Wydziału w klasie prof. St. Stuligrosza Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jako współzałożyciel prowadzi chór od początku jego istnienia.

 

INFORMACJE:

tel. 798824520, 618242281, 
dzialkultury@bibliotekaskoki.pl 
Gabriela Bałażyk

AKTUALNOŚCI:

Chór kameralny istnieje od 1996 roku i skupia dorosłych śpiewaków ze Skoków i okolic. Pod batutą założyciela Zespołu, muzyka i dyrygenta Andrzeja Kaliskiego, z jednakową wirtuozerią i wzorcową maestrią prezentuje utwory sakralne i świeckie.

Chór jest perfekcjonistą w swej dziedzinie. Artyści promują skocką małą ojczyznę w Polsce i za granicą. Występowali na scenach muzycznych m.in. w Niemczech, na Litwie, w Holandii. W swoim dorobku ma 3 płyty.

 

Powstał z inicjatywy dyrygenta i kilku miejscowych pasjonatów. Członkowie są amatorami i reprezentują różne profesje. Chór uczestniczy w życiu gminy, często śpiewa w kościołach zapoznając słuchaczy z ambitną artystycznie muzyką chóralną związaną tematycznie z kalendarzem roku liturgicznego.

Repertuar zespołu to muzyka kompozytorów dawnych i współczesnych takich, jak Wacław z Szamotuł, J. Arcadelt, S. Martini, F. Nowowiejski, T. Szeligowski, A.J. Świder i inni. Chór korzysta też z opracowań własnych dyrygenta zespołu. W repertuarze zawarte są też kolędy, pieśni postne, maryjne oraz opracowania pieśni ludowych.

TERMINY ZAJĘĆ:

 

       poniedziałki - 18:00-19:30

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W SALI MULTISZTUKA, UL. ROGOZIŃSKA 1B

chru_kameralnego.jpg

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku