Grupa Teatralna "Rozwesołki"

"Tym co wstali lewą nogą,
Rozwesołki dopomogą.
I pocieszą, i rozśmieszą, i uczeszą.
Kto się martwi, albo łka
niechaj wezwie Rozwesołka."

I taki cel mają Rozwesołki - zespół teatralny gromadzący dzieci z wiosek: Rejowiec, Sławica, Stawiany, Niedźwiedziny i Szczodrochowo. Od dwóch lat bawiąc się w teatr niosą wielką radość najbliższym i licznemu gronu fanów.

Nazwę przejęły od  tytułu  wiersza  "Rozwesołki" Joanny Papuzińskiej, zilustrowanej przez Elżbietę Krygowską-Butlewską. Obie Panie zostały matkami chrzestnymi "Rozwesołków".

Zajęcia zespołu odbywają się w Szkole Podstawowej i w teatrze "Stodoła" w Rejowcu. Teatrzyk działa pod patronatem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Skokach. Zespół powołali do życia pedagodzy i instruktorzy teatralni Elżbieta Drygas z Jerzym Hamerskim. Po roku dołączyła do nich Renata Garczarek. Obecnie pani Renata jest głównym instruktorem grupy.

W sierpniu 2012 roku Grupa nagrała w Studiu Nagrań MM w Poznaniu swój pierwszy singiel - "Nikt tak ładnie czasu nie kradnie" (słowa: Marcin Przewoźniak, muzyka: Mariusz Matuszewski). Piosenka jest pieśnią programową skockiej książnicy.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku