Mężczyzna w garniturze stoi na tle dużego ekranu, za nim regały z książkami.

44. Międzynarodowy Listopad Poetycki

Po raz pierwszy skocka biblioteka była współorganizatorem 44. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego na Ziemi Wągrowieckiej.

To było zaszczytne i niezwykłe wyróżnienie. Inauguracja wydarzenia tradycyjnie odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu. Po części oficjalnej, każda z uczestniczących w projekcie bibliotek gościła u siebie, przydzielonego jej poetę. W Skokach swoją twórczością, dzielił się z mieszkańcami Dominik Górny. Nieprzeciętnie wrażliwy, o wielu talentach, kompozytor, dziennikarz, pisarz, pianista, wykładowca, prezentował wiersze ze swoich tomików. Szczególne zainteresowanie wśród słuchaczy wzbudził „Poematem o moim Chopinie”.
Organizatorami 44. Listopada byli: Związek Literatów Polskich Oddział w Poznaniu i Powiat Wągrowiecki.

Mężczyzna w garniturze stoi na tle dużego ekranu. Obok czerwony fotel i regały z książkami.
Grupa młodzieży siedzi na kolorowych fotelach w dużej sali. Za nimi regały z książkami.
Mężczyzna w garniturze stoi na tle białego ekranu, obok niego regał w książkami.
Grupa seniorów i młodzieży siedzi na kolorowych fotelach w dużej sali. Za nimi regały z książkami.