Grupa artystyczna skoczki, stojąca na scenie przed widzami

Grupa Artystyczna Skoczki

Informacje o zespole

Grupa Artystyczna Skoczki powstała w 1993 roku i od początku istnienia działała przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Skokach. Pierwszymi instruktorami zespołu byli Antoni Wiśniewski (1993-1997) i Mieczysław Jarzembowski (1993-2010).

„Skoczki” to jedna z najbardziej rozpoznawalnych grup artystycznych w powiecie. Przez ponad dwie dekady dzieci wypracowały sobie opinię wyjątkowej grupy z bogatym i różnorodnym repertuarem, przemyślanymi układami choreograficznymi i kolorowymi strojami. Motorem napędowym jest praca instruktorów wykonywana z wielką pasją oraz wsparcie Biblioteki Publicznej w każdej sferze działalności.

W 1995 roku Grupa nagrała swoją pierwszą płytę w Studiu Nagrań Muzycznych Polskie R.M. S.A. w Poznaniu. Młodzi artyści koncertowali już poza granicami kraju – we Włoszech, Francji, w Niemczech, Holandii, Hiszpanii, na Litwie i Ukrainie. Po każdym koncercie zjednują sobie sympatię i przekazują mnóstwo pozytywnych emocji i uśmiechów. Każdego roku „Skoczki” przywożą kolejne nagrody za zajęcie czołowych miejsc w regionalnych konkursach dla młodych artystów. We wrześniu 2014 roku dzieci miały okazję wystąpić u boku Mademoiselle Carmel & The Zebras w Radio Merkury, gdzie zaśpiewały na żywo dwa utwory.

Od 2010 roku instruktorem śpiewu jest Małgorzata Wiśniewska, a zajęcia taneczne prowadziła Katarzyna Kędziora-Dukszta. Obecnie zajęcia prowadzi Małgorzata Wieczorek.

Zajęcia Grupy Artystycznej „Skoczki” odbywają się w trzech modułach:

Przedszkoczki

Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym. Instruktorzy kładą nacisk na rozwój słuchu muzycznego, poczucia rytmu i umiejętności wokalnych poprzez gry i zabawy. Zajęcia prowadzone są w miłej atmosferze i dostosowane do poziomu dzieci.

Skoczki - Grupa dziecięca

Grupa dziecięca – zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa). Każde zajęcia rozpoczynają się emisją głosu, a umiejętności wokalne i muzykalność stawiane są na pierwszym miejscu.

Skoczki - Grupa taneczna

Grupa taneczna – zajęcia dla grupy dziecięcej i młodzieżowej. Podczas spotkań szczególną uwagę zwraca się na rozwój fizyczny oraz podnoszenie umiejętności tanecznych. Jest to też czas na stworzenie choreografii dla kompozycji śpiewanych przez „Skoczki”.

Terminy zajęć:

Skoczki - Sala Multisztuka, ul. Rogozińska 1B, zajęcia prowadzi Małgorzata Wiśniewska

Czwartki - 16:00 - 17:00

Taniec - ul. Ciastowicza 11 a, zajęcia prowadzi Małgorzata Wieczorek

Soboty,  godz. 9:00 - 10:30, 10:30 - 12:00

Informacje:

Tel. 798824520, 618242281, 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.