Występujący na scenie chór składający się z dwunastu osób i dyrygenta

Chór Kameralny

Chór kameralny istnieje od 1996 roku i skupia dorosłych śpiewaków ze Skoków i okolic. Pod batutą założyciela Zespołu, muzyka i dyrygenta Andrzeja Kaliskiego, z jednakową wirtuozerią i wzorcową maestrią prezentuje utwory sakralne i świeckie.

Chór jest perfekcjonistą w swej dziedzinie. Artyści promują skocką małą ojczyznę w Polsce i za granicą. Występowali na scenach muzycznych m.in. w Niemczech, na Litwie, w Holandii. W swoim dorobku ma 3 płyty.

Powstał z inicjatywy dyrygenta i kilku miejscowych pasjonatów. Członkowie są amatorami i reprezentują różne profesje. Chór uczestniczy w życiu gminy, często śpiewa w kościołach zapoznając słuchaczy z ambitną artystycznie muzyką chóralną związaną tematycznie z kalendarzem roku liturgicznego.

Repertuar zespołu to muzyka kompozytorów dawnych i współczesnych takich, jak Wacław z Szamotuł, J. Arcadelt, S. Martini, F. Nowowiejski, T. Szeligowski, A.J. Świder i inni. Chór korzysta też z opracowań własnych dyrygenta zespołu. W repertuarze zawarte są też kolędy, pieśni postne, maryjne oraz opracowania pieśni ludowych.

Dyrygent - Andrzej Józef Kaliski

Absolwent Instytutu Muzykologii Kościelnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz absolwent dyrygentury chóralnej I Wydziału w klasie prof. St. Stuligrosza Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jako współzałożyciel prowadzi chór od początku jego istnienia.

Terminy zajęć

środy - 19:15 - 20:15
Zajęcia odbywają się w sali Multisztuka, ul. Rogozińska 1b