Czarownice czy wróżki?

Warsztaty teatralno-artystyczne z okazji dnia kobiet.

Czarownice i wiedźmy oraz czarodziejki i wróżki to bohaterki baśni, legend oraz podań, które powstawały przed wiekami, a które początkowo przekazywane były ustnie, z pokolenia na pokolenie, głównie przez starszych ludzi.
Jak wyglądały? Czy miały cechy wspólne? Czy może czymś się różniły? Jak można było je rozpoznać? Na te i inne nurtujące pytania uczestnikom spotkania zorganizowanego przez skocką książnicę z okazji Dnia Kobiet próbowała udzielić odpowiedzi aktorka, lalkarka Magdalena Pawelec. Pani Magdalena w sobotnie przedpołudnie, 18. marca, w trakcie warsztatów teatralno-artystycznych przybliżyła dzieciom i ich rodzicom teksty dotyczące czarownic, wiedźm, czarodziejek i wróżek, a także krok po kroku nauczyła ich wykonania lalki teatralnej zwanej jawajką. Warsztaty zakończone zostały etiudami teatralnymi z użyciem własnoręcznie zrobionych lalek.
Kolejne warsztaty z panią Magdaleną odbędą się 29 kwietnia. Tym razem uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się o początkach państwa polskiego oraz o pochodzeniu naszych barw narodowych i godła. Wszystkich, którzy zechcieliby zgłębić tajniki kunsztu teatralnego serdecznie zapraszamy do udziału.