Sentymentalna podróż z Anną

Koncertowy Dzień Kobiet w Skokach jest już pełnoletni, w pełni dojrzały i świadomy oczekiwań publiczności.

Osiemnastu wspaniałych wykonawców, ponad 8 tysięcy tulipanów i niewiele mniej czekoladek wręczonych paniom, to kulturalno - słodki bilans skockiej muzycznej tradycji. Przywołajmy we wspomnieniach między innymi: Grupę Mocarta, Waldemara Malickiego, Czerwone Gitary, RZAWP, Jacka Wójcickiego, Krzysztofa Krawczyka, Irenę Jarocką, Krzysia Respondka, PECTUS i Klimakterium. Artystyczną wisienką na jubileuszowym torcie została Anna Wyszkoni.
Wokalistka zabrała widzów do krainy cegieł i łez. Przypomniała swoje największe przeboje i zaczarowała nowymi aranżacjami. Zaznajomiła z zasadami radzenia sobie z nastoletnią córką oraz oczekiwaniami wobec dorosłego syna. Tanecznym krokiem przemieszczała się wśród fanów, zachęcając raz po raz do wspólnego z nią zaśpiewania. Drobna istota o sile głosu niewspółmiernym do delikatnej postaci. Niezwykle zaangażowana i wrażliwa Anna Wyszkoni, udowodniła jak bardzo oddała się pasji tworzenia i doskonalenia indywidualnej szykowności. Wspomniana podróż była jak życie, raz szczęśliwe, radosne, innym razem pełne gorzkich doświadczeń. Zawsze jednak warta przeżycia. Drogie Panie, niechaj minione muzyczne wydarzenie da Wam siłę do korzystania z pełni istnienia. Biegnijcie przed siebie radosne i szczęśliwe, trzymajcie za rękę kogoś bliskiego, z cegieł i łez budując mosty. Niech Wasz świat da Wam pięknie żyć z tą panią i tamtym panem. Dziękujemy za wspólne przeżywanie sentymentalnej przygody i do zobaczenia. Organizatorem koncertu była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty w Skokach.
W tekście wykorzystano fragmenty tekstów piosenek Anny Wyszkoni.

Autor zdjęć: Kacper Reszelski